Informační centrum Olomouc

Horní náměstí – radnice
779 11 Olomouc

Telefon: 585 513 385, 585 513 392
E-mail: infocentrum@olomouc.eu

WWW: tourism.olomouc.eu
Facebook: www.facebook.com/informacni.centrum.olomouc

OLOMOUC V KOSTCE

Hodinová procházka s průvodcem po významných památkách Horního náměstí. Trasa je zakončena prohlídkou radnice a výstupem na radniční věž. Od června do září vždy 6× denně.

VÝSTUP NA RADNIČNÍ VĚŽ

Dominanta Horního náměstí, 75 m vysoká radniční věž, je přístupná 2 × denně prostřednictvím organizovaných výstupů. Spojeno s výkladem o hlavních památkách, možnost nahlédnout do komůrky, ve které žil věžný.

KOSTELY S PRŮVODCEM

Všechny nejvýznamnější olomoucké kostely jsou během turistické sezony volně přístupné návštěvníkům. Od června do září jsou otevřeny denně minimálně od 9:00 do 17:00, od úterý do soboty je v nich navíc zajištěna průvodcovská služba.

KRYT CIVILNÍ OBRANY

Komentovaná prohlídka krytu v Bezručových sadech, který byl v 50. letech zbudovaný jako velitelské stanoviště štábu civilní obrany. V provozu od června do září.

PŮJČOVNA A ÚSCHOVNA KOL A ZAVAZADEL, PROJÍŽĎKY NA RAFTECH

Provozováno: květen–září. V IC Olomouc si můžete zapůjčit kolo nebo objednat prohlídku Olomouce na raftech. IC nabízí také možnost bezpečné a pohodlné úschovy jízdních kol a zavazadel.

AUDIOPRŮVODCE OLOMOUCÍ

Pro individuální návštěvníky jsou v IC k dispozici sluchátka, která obsahují nahrávky o nejvýznamnějších památkách a radnici v různých jazycích. Pomocí jednoduchého ovládání si sestavíte vlastní prohlídku historického centra či radnice.

Statutární město Olomouc - partner projetku VisitOlomouc.cz

Kapesní obrazový průvodce OlomoucOlomouc na mapě

Na leteckém pohledu vynikne výška zadní věže katedrály sv. Václava, zdroj: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o., foto: Libor Sváček
Umění inspirované duchovním životem, zdroj: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o., foto: Libor Sváček
V suterénu kaple je původní skřipec, na kterém byl svatý Jan Sarkandr umučen, zdroj: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o., foto: Libor ...